مقالات

کدام افزونه های فرم ساز وردپرس کاربردی تر و محبوبترند؟

افزونه فرم ساز وردپرس- اصلی

سایتی که در آن روش ارتباطی راحت بین مدیر و کاربران به درستی وجود نداشته باشد، هیچ ارزشی نخواهد داشت و صرفاً شبیه به یک کاتالوگ خواهد بود. منظور ما از ارتباط راحت؛ یعنی نوشتن شماره تماس و آدرس نیست، بلکه قرار دادن فرمی در سایت است که به صورت مستقیم درخواست یا نیاز کاربر را به مدیر مجموعه یا مسئول سایت انتقال دهد. در وردپرس این کار وظیفه افزونه فرم ساز وردپرس است.

درباره افزونه های فرمساز وردپرس بیشتر بدانید

افزونه فرم ساز وردپرس چیست؟

 افزونه فرم ساز وردپرس قالبی است که به کاربران شما این امکان را می‌دهد تا درخواست خود را که شامل سؤال، انتقاد، پیشنهاد و غیره است، به صورت مستقیم به مسئول سایت انتقال دهند، بدون اینکه مجبور به تماس یا مراجعه حضوری به شرکت باشند.

افزونه فرم ساز وردپرس -1

بیشترین کاربرد افزونه فرم ساز وردپرس برای بخش تماس با ما است؛ اما این افزونه­ها فقط برای این بخش مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. فرم سفارش کالا، فرم ارتباط مستقیم با مدیر، فرم شکایت و انتقاد و فرم خرید محصول و خیلی از موارد دیگر، نمونه‌هایی هستند که می‌توان از فرم ساز وردپرس برای ساختن آن‌ها به کار گرفته شوند.

چرا باید افزونه فرم ساز وردپرس داشته باشیم؟

امروزه با گسترش اینترنت و پیام رسان‌های مختلف، کمتر کسی برای ارتباط با بقیه افراد، با آن‌ها تماس می‌گیرد یا ایمیل ارسال می‌گیرد. در واقع تا حدالمقدور افراد سعی می‌کنند که ارتباطات خود را مجازی و سریع‌تر کنند و در صورتی که پاسخی دریافت نکردند و دریافت سریع پاسخ پیام برای آن‌ها خیلی مهم باشد، آنگاه تماس می­گیرند.

برای همین بیشتر افراد برای ارتباط با مدیر سایت، اول از همه ترجیح می‌دهند که از فرم‌های تماس قرار داده شده، پیام خود را ارسال کنند و در صورتی که پاسخی دریافت نکردند یا پیام آن‌ها خیلی مهم بود، با شرکت تماس می‌گیرند. کاربرد افزونه فرم ساز وردپرس برای همین مسئله است که کاربر به راحتی بتواند پیام یا درخواست خود را به مدیر سایت ارسال کند و به این صورت ارتباط بین مدیر و کاربر و در نتیجه کاربر با سایت را بهتر خواهد کرد.

مزایای افزونه فرم ساز وردپرس چیست؟

استفاده از افزونه فرم ساز وردپرس مسئله جدیدی نیست و بیشتر طراحان این ابزار را برای ارتباط با کاربران خود به کار بارها به کار برده­اند؛ اما هنوز خیلی از طراحان مزیت‌های افزونه‌های فرم ساز را نمی‌دانند و از آن‌ها فقط برای چند صفحه که بیشتر تماس با ما است، استفاده می‌کنند.

 • ارتباط کاربر با مدیر سایت را راحت‌تر می‌کند.
 • تجربه کاربری را افزایش می‌دهد.
 • سرعت انجام عملیات را زیاد می‌کند.
 • باعث کاهش هزینه مانند هزینه تلفن، خرید کاغذ و خودکار و غیره می‌شود.
 • کاربر خود را درون سایت خواهد دید.

انواع کاربرد افزونه فرم ساز وردپرس

همان‌طور که در بالا هم نوشتیم، افزونه‌های فرم ساز وردپرس بیشتر در صفحه تماس با ما استفاده می‌شود؛ اما این افزونه دارای شکل و حالت‌های مختلفی است که هرکدام دارای ویژگی‌های مخصوص به خود است و از این رو بسته به نیاز مالک سایت و ویژگی افزونه‌ها، آن‌ها را باید در صفحه مختلف به کار برد.

 • افزونه فرم ساز تماس با ما
 • افزونه فرم ساز سفارش گیری
 • افزونه فرم ساز استخدام
 • افزونه فرم ساز ثبت شکایات
 • افزونه فرم ساز کامنت گذاری

این‌ها 5 مورد از افزونه‌های فرم سازی هستند که در وردپرس مورد استفاده می‌گیرند که هرکدام هم انواع مختلفی دارند.

انواع افزونه فرم ساز وردپرس؛

 1. افزونه فرم ساز Contact form 7

افزونه فرم ساز وردپرس-2

یک افزونه فرم ساز وردپرس قدیمی که در حال حاضر به صورت پیش فرض روی اکثر قالب‌ها وجود دارد و ارتباط ساده‌ای بین کاربر و مدیر سایت را برقرار می‌کند. استفاده از این افزونه برای کسانی به که دنبال یک قالب ارتباطی ساده هستند، بهترین گزینه خواهد بود.

 1. افزونه فرم ساز Ninja Forms

افزونه فرم ساز وردپرس-3

این افزونه نسبت به قبلی امکانات بیشتری دارد و حتی می‌توان از آن برای ثبت نام کاربران هم استفاده کرد. یکی از مزیت‌های اصلی این افزونه فرم ساز وردپرس پشتیبانی از زبان فارسی است که کاربر را از نصب فارسی ساز در سایت خلاص می‌کند.

 1. افزونه فرم ساز Form Maker

formmaker

این افزونه نسبت به دو مورد قبلی، امکانات بیشتری دارد که از این رو می‌توان آن را برای ساخت فرم‌هایی با هدف متفاوت استفاده کرد. فقط باید در هنگام ساخت دقت کنید که بسته به فرم مورد نیاز خود، آپشن های مربوطه را به درستی نصب کنید.

 1. افزونه فرم ساز CaptainForm

CaptainForm

اگر به دنبال آپشن های زیاد و البته جالب هستید، استفاده از این افزونه فرم ساز وردپرس را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در واقع، آن‌هایی که به دنبال ساخت فرم‌هایی با امکانات حرفه و فانتزی هستند، این پلاگین را مورد استفاده قرار می‌دهند. از این فرم ساز می‌توان برای ساخت فرم‌های نظرسنجی، ثبت نام، تماس با ما و غیره با شکل و حالت‌های کاملاً متفاوت با بقیه و حرفه‌ای به کار برد.

 1. افزونه فرم ساز Quform

form plugin 4

از قدیمی‌های فرم ساز وردپرس است که هنوز هم جایگاه خود را قدرتمندانه و به صورت حرفه‌ای حفظ کرده است. تاریخچه ساخت این افزونه فرم ساز وردپرس به پلاگین 7 برمی‌گردد؛ اما نسبت به آن خیلی حرفه‌ای‌تر است. آن‌هایی که قدیمی وردپرس هستند و خاک این قالب طراحی سایت را سال­ها خورده‌اند، این افزونه را نسبت به بقیه ترجیح می‌دهند.

از کدام افزونه فرم ساز وردپرس استفاده کنیم؟

باز هم در وردپرس، افزونه‌های دیگری وجود دارد که از آن برای فرم سازی استفاده می‌شود؛ اما سؤالی که برای کاربران به وجود می‌آید، از کدام افزونه استفاده کنیم؟ همه افزونه‌ها یک هدف را دنبال می‌کنند و آن راحت‌تر کردن تعامل کاربر با مدیر سایت است و همچنین قرار دادن امکانات ویژه‌ای برای مدیر به منظور انجام خدماتی مانند نظرسنجی است.

برای انتخاب افزونه، ویژگی‌های هرکدام را به دقت مطالعه کنید و آن موردی که به نیاز شما خیلی نزدیک بود، انتخاب کرده و نصب کنید. اگر هیچ اطلاعی در این خصوص ندارید، حتماً با یک فرد تجربه مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *