مقالات آموزشی

تکنیک‌های مهم در انتخاب بهترین افزونه برای وردپرس چیست؟

choose-best-plugin-main

بیش از 50 هزار افزونه! کم نیست. همین تعداد زیاد است که امروزه انتخاب بهترین افزونه برای وردپرس را بسیار سخت‌تر از گذشته است، به ویژه اینکه اگر تازه وردپرس را یاد گرفته و قصد راه‌اندازی اولین وب‌سایت وردپرسی خود را داشته باشید. البته انتخاب بهترین افزونه برای وردپرس زمانی پیچیده‌تر و سخت‌تر می‌شود که برای یک فعالیت مانند درج خبرنامه چندین پلاگین مختلف وجود داشته باشد و شما باید بین آن‌ها یک مورد را انتخاب کنید.

در این مقاله ما قصد داریم تا شما در خصوص انتخاب بهترین افزونه وردپرس راهنمایی کنیم. نکاتی که از اول تا آخر باید بدانید و همه آن‌ها را در جست‌وجو و انتخاب افزونه مناسب رعایت کنید.

نحوه انتخاب بهترین افزونه

قبل از جست‌وجو و انتخاب، نیاز خود را تعیین کنید

choose-best-plugin-1

اولین اقدام قبل از اینکه افزونه‌ای را انتخاب کنید، مانند دیگر فعالیت‌های حرفه‌ای در دنیای اینترنت، تعیین نیاز است. یک گوشه‌ای بنشینید و قلم و کاغذی برداشته و نیاز و افزونه‌های مورد نیاز خود را بنویسید: افزونه‌ای برای سئو، درج محتوا، درج کامنت و غیره. اگر هم به افزونه‌ها آشنایی ندارید، حداقل این کار به شما کمک می‌کند تا بهتر بدانید که به دنبال چه چیزی باید باشید.

البته این نکته را باید در نظر داشته باشید که شما هیچ‌گاه نمی‌توانید افزونه‌ای را انتخاب کنید که همه ویژگی‌های مورد نظر شما را داشته باشید. گاهی باید دو تا سه افزونه را دانلود کرد، برای همین در بعضی از سایت‌های ساده، حداقل 50 افزونه در یک سایت نصب می‌شود که این مسئله کاملاً عادی است. به هر حال برای انتخاب بهترین افزونه برای وردپرس باید ابتدا نیاز خود را تعیین کنید.

 

اما چگونه بهترین افزونه برای وردپرس را جست‌وجو کنیم؟

choose best plugin 2

قدم دوم پیدا کردن روشی برای جست‌وجوی بهترین افزونه برای وردپرس است. دایرکتوری خود سایت وردپرس، مرجع مناسبی برای پیدا کردن افزونه است؛ اما متأسفانه این مرجع همیشه کامل نیست و گاهی شما نمی‌توانید افزونه مورد دلخواه خود را در آن پیدا کنید. در این صورت باید دست به دامن گوگل شوید. با نوشتن کلمه کلیدی مانند seo در باکس جست‌وجو، تمامی افزونه‌های مرتبط با این فعالیت به همراه مشخصات کامل به شما نشان داده می‌شود و با بررسی هرکدام می‌توانید بهترین افزونه برای وردپرس متناسب با نیاز خود را پیدا کنید.

تکنیک‌های انتخاب بهترین افزونه برای وردپرس

  1. تعداد ستاره‌های افزونه را بررسی کنید

choose best plugin 3

اولین گام، بررسی امتیاز و تعداد ستاره‌های افزونه است که توسط کاربران دریافت کرده است. این ویژگی عموماً در گوشه پایین سمت راست نشان داده می‌شود و میانگین امتیازاتی است که افراد استفاده کننده از افزونه به آن داده‌اند. حداقل تعداد ستاره 1 و حداکثر 5 است و بهترین افزونه برای وردپرس موردی است که 5 ستاره را کامل دریافت کرده است. البته توصیه می‌شود که به هیچ وجه افزونه‌های کمتر از 4 ستاره را دانلود و نصب نکنید. این افزونه‌ها علاوه بر اینکه کارایی لازم را ندارند، ممکن است که امنیت سایت شما را هم تهدید کنند.

 

  1. توضیحات افزونه

choose best plugin 4

 

قدم بعدی انتخاب بهترین افزونه برای وردپرس نیز بررسی توضیحات و اطلاعات تکمیلی است. در این توضیحات، تمامی ویژگی‌های مورد نیاز نوشته است و حتی در بعضی از افزونه‌ها، بخشی با عنوان FAQ وجود دارد که بیشترین سؤالات کاربران به همراه پاسخ را به صورت کامل قرار داده است.

  1. خواندن نظرات کاربران

choose best plugin 5

 

مطالعه نظرات کاربران و تجربه استفاده آن‌ها از افزونه به شما کمک بسیار بزرگی در انتخاب بهترین افزونه برای وردپرس متناسب با سایتتان خواهد کرد. در این بخش، شما علاوه بر اینکه می‌توانید نظر مثبت و منفی هر کاربر را بخوانید، امتیاز هرکدام را هم جداگانه مشاهده کنید. مزیت بررسی نظرات کاربران این است که شما می‌توانید بسیاری از مشکلاتی که آن‌ها به هنگام استفاده برخورد داشته‌اند را به همراه راه‌حل‌های هرکدام مطالعه کنید.

  1. بررسی پشتیبانی

choose best plugin 6

این بخش به شما کمک می‌کند تا مشکلات و مسائل مورد پشتیبانی را از طریق فروم مورد پیدا کنید. این مسئله در انتخاب بهترین افزونه برای وردپرس به آن‌هایی که در هنگام کار ممکن است به مشکلاتی بربخورند، کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

 

  1. نصب فعال

choose best plugin 7

 

در این بخش که در خود سایت وردپرس قرار دارد، شما می‌توانید تعداد سایت‌های فعال که در حال حاضر از این افزونه استفاده می‌کنند، مشاهده کرده و از این رو یکی از بهترین روش‌های برای تعیین محبوبیت یک افزونه است. البته اینکه یک افزونه در سایت‌های بسیار زیادی فعال است، نمی‌تواند دلیلی بر خوب بودن آن باشد. بلکه شما باید عوامل دیگری را هم در هنگام انتخاب بهترین افزونه برای وردپرس در نظر بگیرید. امتیازی که کاربران به افزونه داده‌اند و همچنین بررسی نقد باید در کنار این عامل در نظر بگیرید.

 

  1. به روز بودن افزونه

choose best plugin 8

 

اینکه افزونه هرچند وقت یک‌بار به روز می‌شود و آیا با آخرین نسخه وردپرس همخوانی دارد، عامل مهم دیگری است که باید در انتخاب بهترین افزونه برای وردپرس در نظر بگیرید. در واقع افزونه‌هایی که بیشتر از همه مورد استفاده قرار گرفته و امتیاز بالایی نسبت به بقیه دارند، هرچند وقت یک‌بار به روز می‌شوند. برای همین است که متخصصان و کارشناسان همیشه توصیه می‌کنند که حتماً بخش نوتیفیکیشن به روزرسانی وردپرس خود را روشن نگه دارید. این نکته را در نظر داشته باشید که اگر افزونه‌ای دیگر استفاده نشود، تاریخ به روزرسانی آن همیشه در آخرین زمان رونمایی آن خواهد ماند و هیچ تغییری نخواهد کرد.

 

نکات انتخاب بهترین افزونه برای وردپرس

  • به هرحال ممکن است که افزونه دانلود شده که بیشترین امتیاز را نسبت به بقیه داشته است، نتواند نیاز شما را برطرف کند. برای همین، همان‌طور که در بالا نوشته شد، ابتدا باید نیاز خود را تعیین کرده و بر اساس نیاز خود بهترین افزونه برای وردپرس را انتخاب کنید. گاهی باید افزونه‌ای را انتخاب کنید که امتیاز خیلی بالایی ندارد؛ اما خواسته شما برطرف خواهد ساخت.
  • در صورتی که هیچ آشنایی با افزونه‌ها ندارید، بهتر است که از یک متخصص یا کارشناس باتجربه این حوزه کمک بگیرید.

نتیجه گیری برای انتخاب بهترين افزونه

در دنیای امروزی وردپرس که تعداد افزونه‌ها حدود 56 هزارتا است، انتخاب بهترین افزونه برای وردپرس خیلی سخت خواهد بود؛ اما روش‌هایی وجود دارد که به شما در انتخاب یک نمونه کمک بسیار زیادی خواهد کرد. بررسی امتیاز کاربران و نظرات آن‌ها بهترین روش برای انتخاب بهترین افزونه برای وردپرس است. حتی در فروم های وردپرس شما می‌توانید سؤالات خود را بپرسید تا در آنجا دیگر افراد یا کارشناسان پاسخ داده شود تا تصمیم گیری بهتری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *