آموزش وردپرس

چرا باید دوره آموزش وردپرس را بگذرانید؟

آموزش وردپرس

وردپرس یکی از بهترین سیستم های مدیت محتوا در جهان است که بیش از 90 درصد از سایت های جهان از آن استفاده می کنند. برای تمام کسانی که می خواهند که کسب و کار اینترنتی داشته باشند، شاید بهترین روش راه اندازی یک سایت با استفاده از این سیستم مدیریت محتوا است. شما برای این کار نیاز به آموزش وردپرس دارید. امروز ما به شما کمک خواهیم کرد تا در این زمینه اطلاعات جامع و کاملی بدست آورید. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

آموزش وردپرس

همانطور که در بالاتر گفته شد، وردپرس جزو بهترین سیستم های مدیریت محتوا در تمام جهان است. افراد زیادی هستند که می خواهند کسب و کارهای سنتی خود را اینترنتی کنند اما ممکن است که علم کافی در زمینه برنامه نویسی نداشته باشند. وردپرس بهترین گزینه برای این افراد است چرا که بدون نیاز به دانش برنامه نویسی خاصی، شما می توانید کسب و کار سنتی خود را در هر زمینه ای به کسب و کار آنلاین تغییر دهید.

تنها پیش نیاز شما در این زمینه آموزش وردپرس است که می تواند سکوی پرتاب شما باشد. برخی از افراد تصور می کنند که چرا باید کسب و کار آنلاینی داشته باشند و چرا باید برای آموزش وردپرس، دوره ببیند!

در ادامه به برخی از مزیت هایی که کسب و کار آنلاین می تواند برای شما داشته باشد، اشاره می کنیم و بعد از آن به سراغ مبحث اصلی یعنی وردپرس می رویم.

چرا باید کسب و کار  آنلاین داشته باشیم؟

کسب و کار آنلاین بهترین روش برای داشتن یک درآمد نامحدود است. بسیاری از کسب و کارهای آنلاین را می شناسید که در هر ساعت از شبانه روز در حال فروش کالاهای خود بدون هیچ محدودیتی هستند. در ادامه بیشتر مزیت های یک کسب و کار آنلاین را خواهید شناخت.

بدون هیچ محدودیتی در زمان و ساعت

یک فروشگاه یا هایپرمارکت را تصور کنید. این فروشگاه به هر میزان که بزرگ باشد، می تواند بصورت همزمان به افراد محدودی خدمات خود را ارائه دهد. همچنین این فروشگاه مجبور است که در ساعت خاصی، تعطیل شود.

خبر خوبی برای شما داریم! فروشگاه آنلاین یا کسب و کار اینترنتی شما می تواند در هر ساعت از شبانه روز باز باشد و به فعالیت خود ادامه دهد. بدون هیچ محدودیتی در تعداد کسانی که قصد خرید محصولات یا خدمات شما را دارند. در ساعت 2 بامداد ممکن است بیش از 100 نفر در سایت شما حضور داشته باشند تا محصولات شما را خریداری کنند. اگر می خواهید شما هم این محدودیت ها را از بین ببرید به راحتی و با استفاده از آموزش وردپرس می توانید، این کار را انجام دهید.

نبود محدودیت مکانی

حتما بزرگترین فروشگاه آنلاین جهان به اسم آمازون را می شناسید. آمازون به تمام دنیا حتی ایران می تواند محصولات خود را بفروشد. هر شخصی می تواند کالای مورد نیاز خود را از آن سر دنیا سفارش دهد. شما به این طریق می توانید، دنیای نامحدودی از منابع را در اختیار داشته باشید. شاید کمی سخت به نظر برسد که با یک سایت وردپرسی و یادگیری نحوه کار با آن می توانید این کار را انجام دهید.

راه اندازی سریع و آسان

بعد از انتخاب ایده و یا تصمیم به تبدیل کسب و کار سنتی به آنلاین می توانید این کار را در زمان بسیار کمی انجام دهید. اگر شما قصد راه اندازی یک فروشگاه در زمینه بدلیجات دارید، برای این کار نیاز به یک پیدا کردن یک مغازه و بعد از آن یک دکور شیک و زیبا دارید. این کار ممکن است چندماه طول بکشد.

راه اندازی سریع و آسان یک فروشگاه اینترنتی یکی از مزیت های این نوع از کسب و کار است. شما برای راه اندازی کسب و کار آنلاین خود نیاز به یک قالب وردپرسی دارید. در سایت دنیای وردپرس، شما به انواع قالب فروشگاهی، شرکتی، خبری و … دسترسی دارید. این قالب ها بسیار زیبا و خاص طراحی شده اند و شما می توانید از آن ها به راحتی استفاده کنید.

البته استفاده از آموزش وردپرس در اینجا به شما کمک می کند که گیج نشوید و قدم های کار خود را به راحتی بردارید. آموزش ورپرس در واقع به شما کمک می کند که مراحل راه اندازی کسب و کار آنلاین خود را با یک سایت وردپرسی یاد بگیرید. همچنین در صورت بروز مشکلی خواهید توانست که آن را خودتان برطرف کنید.

هزینه های پایین بازاریابی و اثربخش تر بودن آن ها

از دیگر مزیت های داشتن یک بیزنس آنلاین این است که شما می توانید با هزینه های بسیار کم، کسب و کار خود و محصولات آن را تبلیغ کنید. این کار باعث می شود که شما نیازی به هزینه های سنگین تبلیغات سنتی نداشته باشید.

همچنین بازاریابی آنلاین این قدرت را به شما می دهد که اثربخش بودن کمپین خود را رصد کنید و در صورت نیاز به تغییر این کار را انجام دهید در صورتی که این کار را نمی توانید با تبلیغات سنتی انجام دهید.

تا الان احتمالا با مهم ترین مزیت های یک کسب و کار آنلاین آشنا شدید. در این جا ما به دلایلی را مطرح می کنیم که چرا باید از وردپرس برای این کار استفاده کنید و چرا باید دوره آموزش وردپرس را بگذرانید!

مزیت های وردپرس

از بهترین روش های راه اندازی یک کسب و کار آنلاین این است که با استفاده از وردپرس این کار را انجام دهید چرا که مزیت های بسیار زیادی دارد.در ادامه با مهم ترین مزیت های این سیستم مدیریت محتوا آشنا می شوید. بعد از خواندن این مزیت ها حتما متوجه خواهید شد که چرا باید دوره آموزش وردپرس دنیای وردپرس را تهیه کنید.

ساده بودن

یکی از اصلی ترین مزیت های وردپرس این است که کار کردن با آن سخت نیست و با یک دوره آموزشی می توانید هرآنچه که به آن نیاز دارید را یاد بگیرید. همین مزیت وردپرس باعث محبوبیت بسیار زیاد آن نسیت به دیگر سیستم های مدیریت محتوا شد که فرد برای استفاده از آن ها نیاز به دانش برنامه نویسی داشت.

شما به راحتی می توانید بعد از راه اندازی سایت خود هرآنچه که نیاز دارید را با استفاده از افزون ها به سایت خود اضافه کنید. فرض کنید شما یک فروشگاه آنلاین دارید و می خواهید که به کاربران خود در هر مرحله از خرید پیامکی ارسال کنید تا با آن ها تعامل بیشتری داشته باشید.

افزونه های وردپرسی زیادی هستند که در این زمینه می توانند به شما کمک کنند. اگر می خواهید، می توانید برای آشنایی بیشتر با افزونه ها به بخش افزون های سایت دنیای وردپرس مراجعه کنید.

رایگان بودن

شما برای استفاده از این سیستم مدیریت محتوا به تنهایی نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای ندارید. وردپرس رایگان است و همیشه رایگان هم خواهد ماند. تنها هزینه های لازم برای استفاده از این سیستم مدیریت محتوا، دوره آموزش وردپرس، هزینه طراحی یا خرید قالب وردپس و برخی از افزونه های خاص است.

جامعه ی بسیار بزرگ

جامعه ی کسانی که از این سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنند، بسیار وسیع است. همین موضوع باعث می شود که شما به اطلاعات زیادی دسترسی داشته باشید. همچنین اگر مشکلی برای شما در هر حوزه ای از وردپرس بوجود آمد افراد زیادی خواهند بود که مشکل شما را حل کنند.

همچنین از مزیت های این جامعه بزرگ این است که شما همیشه به اطلاعات آپدیت و بروزی دسترسی دارید. همین موضوع می تواند باعث رشد بیشتر سایت شما نیز بشود.

قالب های زیبا و جذاب

از مزایای اصلی وردپرس این است که هر کسی بدون دانش برنامه نویسی و با هزینه ی بسیار کمی می تواند با استفاده از قالب های وردپرسی، سایت زیبا و جذابی داشته باشد. قالب های جذاب و زیبای بسیار زیادی برای وردپرس طراحی شده اند که شما می توانید، نمونه های آن را در بخش قالب های سایت دنیای وردپرس مشاهده کنید.

البته ممکن است که  در برخی از موارد برای استفاده از یک قالب شما نیاز به آموزش بیشتری داشته باشید. سایت دنیای وردپرس این نیاز را درک کرده است و برای این قالب های خاص با امکانات زیاد، دوره تخصصی ویدئویی تهیه کرده است که می توانید از آن ها استفاده کنید.

البته باید به این نکته هم توجه داشته باشید که برای استفاده از دیگر قالب ها، تنها گذراندن دوره آموزش وردپرس نیاز شما را برطرف می کند.

طراحی دلخواه

شما می  توانید با استفاده از افزونه ها در این زمینه، سایت خود را هر طور که می خواهید، شخصی کنید. البته برای این کار نیاز به آموزش افزونه وردپرس و نحوه کار با آن هاست که در سایت دنیای وردپرس یک بخش اختصاصی در این زمینه وجود دارد.

هیچ محدودیتی وجود ندارد

برخی از افراد که اطلاعات کمی در این زمینه دارند، تصور می کنند که وردپرس دارای محدودیت های خاص خودش است. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که وردپرس دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی است. شما با گذراندن دوره آموزش وردپرس متوجه خواهید شد که با چه دنیای خارق العاده ای در ارتباط هستید.

سرفصل های دوره آموزش وردپرس

هر دوره آموزش وردپرسی باید دارای سرفصل های زیر باشد. این سرفصل ها به شما کمک می کند تا متوجه شوید که چه چیزهایی را باید یاد بگیرید. در ادامه می خواهیم این سرفصل ها را برای شما بصورت کامل تشریح کنیم.

مقدمه

شما در ابتدای یک دوره آموزش وردپرس متوجه خواهید شد که بدون نیاز به دانش برنامه نویسی خاصی برای طراحی صفحات وب به چه ابزارهای قدرتمندی پس از پایان دوره دسترسی خواهید داشت. شما متوجه خواهید شد که وردپرس برای راه اندازی ایده کسب و کار آنلاین یا تبدیل کسب و کار سنتی شما به یک بیزنس اینترنتی، بهترین گزینه است.

هاست و دامنه چیست؟

برای داشتن یک سایت شما نیاز دارید تا با دو مفهوم بسیار مهم به نام هاست و دامنه بصورت کامل آشنا شده باشید. این دو مفهوم به شما در ادامه ی مسیر کمک خواهند کرد تا گام های خود را برنامه ریزی کنید. در برخی از دوره های آموزش وردپرس به شما یاد می دهند که چطور بهترین هاست برای وردپرس را شناسایی کنید و یا چه شرکت هایی در این زمینه پیشتاز هستند!

تهیه دامنه

دامنه را از کجا باید تهیه کنید؟ چه نامی را برای دامنه خود انتخاب کنید؟ دامنه در برندسازی و تبلیغات آیندده چه تاثیری خواهد داشت؟ تمامی این سوالات در این بخش از دوره بصورت کامل پاسخ داده می شوند.

نصب وردپرس در دایرکت ادمین

چطور باید ورپرس را نصب کنید و از آن استفاده کنید؟ چگونه می توانید در دایرکت ادمین، وردپرس را نصب کنید؟ ساخت دیتابیس چیست؟ چگونه وارد پنل مدیریتی شوید؟ این ها، سوالاتی هستند که در این زمینه ممکن است که با آن ها برخورد بکنید. در دوره ی آموزشی در این بخش شما جواب این سوالات را پیدا خواهید کرد.

نصب وردپرس بر روی هاست مجازی

هاست مجازی چیست و چه کاربردی دارد؟ چگونه می توانید وردپرس را بر روی هاست مجازی نصب کنید؟ چرا قبل از راه اندازی سایت شما نیاز دارید که آن را بر روی یک هاست مجازی نصب کنید؟ در این قسمت سوال های مهمی مطرح می شود که شما می توانید، پاسخ آن ها را در دوره ی آموزش وردپرس پیدا کنید.

کار با نوشته ها در وردپرس

بخش نوشته ها چیست؟ دسته چیست و چرا از اهمیت بالایی برخوردار است؟ ویرایشگر عکس وردپرس چه امکاناتی دارد و چگونه می توانید از آن استفاده کنید؟ چگونه به نوشته های خود عکس اضافه کنید؟ برچسب ها و  تاثیر آن در مورتورهای جست و جو چیست؟ و ده ها سوال دیگر که در این بخش جواب های آن ها وجود دارند.

کار با رسانه ها وردپرس

رسانه ها چیست و چگونه از آن برای مدیریت آپلود هایی خود می توانید، استفاده کنید؟ این کار چه مزیت هایی را در اختیار شما قرار می دهد؟ چگونه در این قسمت،آدرس دلخواه خود را اضافه کنید؟ رسانه ها بخش مهمی از محتوای سایت شما محسوب می شوند که می توانید، جواب های آن ها را در این بخش پیدا کنید.

سرفصل هایی که در بالا مطرح شد، بخشی از سرفصل های دوره آموزش وردپرس است. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد این دوره به بخش آموزش، سایت دنیای وردپرس مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *