مقالات آموزشی

قالب وردپرس چیست ؟

قالب وردپرس چیست ؟

در این مقاله قصد داریم به موضوع قالب وردپرس چیست ؟ بپردازیم.

قالب وردپرس چیست ؟ انتخاب یک قالب یا پوسته برای شروع ساخت سایت شما دارای اهمیت بسیار است. هنگامی که شما با موفقیت وردپرس بر دامنه خود نصب کنید، شما تنها به یک بستر برای وب سایت خود رسیده اید که تنها میشود با آن سایت را مدیریت کرد. اما انتخاب قالب وب سایت شما برای نمایش محتوای سایتتان هنوز مانده است.

در حقیقت قالب وبسایت شما، طراحی وب سایت شما است که به وردپرس می گوید چگونه به ظاهر سایت شما نگاه بیاندازد ؟
اینجا است که این مبحث سرگرم کننده تر می شود. شما می توانید از بین هزاران هزار پوسته یا همان قالب طراحی شده توسط طراحان مختلف استفاده کنید و آن را برای خودتان شخصی سازی کنید.

قالب وردپرس

چگونه یک قالب سایت مورد علاقه و حرفه ای برای وردپرس خود پیدا کنید ؟

1. ورود به داشبورد وردپرس تان به http://yoursite.com/wp-admin بروید. ( جایگزینی “ yoursite ” با دامنه خود ).
اینجا همه چی به سادگی دیده می شود، اما لطفا گیج نشوید.
2. قالب خود را انتخاب کنید.
اگر روی گزینه نمایش > پوسته ها در نوار ابزار سمت راست کلیک کنید میتوانید در قالب های وبسایت موجود در وردپرس یکی را انتخاب نمایید که همگی رایگان است. اما من پیشنهاد میکنم که از قالب های حرفه ای تر استفاده کنید.

4 شیوه برای انتخاب قالب :

1. از قالب های رایگان موجود در وردپرس برای راه اندازی وبسایت خود استفاده نمایید :

این قالب ها تقریبا هیچکدام از لحاظ ظاهر دلچسب نیستند ولی اگر در بینشان چیزی پسند کردید بدانید که قالب های بسیار استانداردی هستند؛ چه از لحاظ فنی چه از لحاظ دسترسی و چه از لحاظ سئو on page.

2. از قالب های رایگان فارسی متفرقه در سایت های مختلف استفاده کنید :

مثلا اگر جستجو کنید قالب های خبری رایگان شاید ده ها مورد در وب سایتهای فارسی زبان پیدا کنید که میتوانید از آن ها استفاده نمایید ولی به یاد داشته باشید که معمولا این قالب ها استاندارد نیستند و بخشی از امکانات ممکن است از همان ابتدای راه اندازی وب سایت برای شما خوب کار نکند.

3. خرید قالب های پولی از وب سایت های فارسی زبان :

این قالب ها معمولا از کیفیت بالاتری برخوردارند اما ایراد آنها این است که باز هم از لحاظ های فنی استانداردها را رعایت نمیکنند. ( اگر زبانمان چپ چین بود به شما میگفتم که به وبسایت themeforest.net بروید و از منبع قالب های بسیار استاندارد و خلاقانه این سایت استفاده کنید، اما چه بگویم که از جهت زبان ( direction ) هم شانس نیاورده ایم ).

4. سفارش طراحی قالب وردپرس به یک شرکت طراحی سایت :

این کار بهترین انتخاب است اما هزینه آن می تواند مساله مهمی باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *